cappuccino

Temat: Pejzaż w filmie - bohater, tło, element tworzący niepowtarzalny klimat
Dot.: Pejzaż w filmie - bohater, tło, element tworzący niepowtarzalny klimat
  Germini Niestety tych dwóch filmów nie widziałam :o ale jak będę oglądać, to już wiem na co uwagę zwrócić. :lol: ;)
A Twój wątek przypomniał mi jeszcze o dwóch obrazach :D

"Kroniki portowe" - surowy, ale zapierający dech w piersiach krajobraz Nowej Fundlandii. Te wybrzeża :love:

"Niebiańskie Istoty" - pięknie przedstawiona Nowa Zelandia tym razem. Krajobraz piękny, pejzaże z fantazji (kto oglądał, ten wie ;) ) hipnotyzujace. Klimat, klimat, jeszcze raz klimat.

Jeszcze rzucę kilkoma tytułami, które mi się tu przypomniały. :-p

"Duża mała Ania" film bardzo specyficzny, ale Pauli się nawet nawet podobał. :D Piękne, optymistycznie nastrajające krajobrazy francuskiej prowincji.

"Pan Tadeusz" znienawidzona przez uczniów lektura widziana oczyma Andrzeja Wajdy. Film naprawdę dobry, zdjecia świetna. Piękne krajobrazy litewskiej wsi. Idylla w Soplicowie. :)

"Arizona dream" - gorąca i pustyna Arizona, a życie wewnętrzne bohaterów niezwykle bohate. :ehem: Zobaczyć trzeba koniecznie. :D


Kota możesz kusić, ile chcesz. :D
Tego też niestety nie oglądałam jeszcze. :o

EDIT: i "Niebo" ;) - tutaj znowu magnetyzująca, słoneczna Italia. Z filmwebu: Film kręcono w Turynie (Piedmont), Sienie (Toskania :D) we Włoszech oraz w mieście Bottrop (Nadrenia Północna-Westfalia) w Niemczech. :-p
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187150Temat: Pan Tadeusz (1999)


Produkcja: Francja, Polska
Gatunek: Dramat, Historyczny, Kostiumowy, Melodramat
Data premiery: 1999-10-22 (Polska), 1999-10-22 (Świat)
Reżyseria Andrzej Wajda
Scenariusz Jan Nowina-Przybylski, Piotr Wereśniak
Zdjęcia Paweł Edelman
Muzyka Grzegorz Turnau, Wojciech Kilar
Na podstawie epopei narodowej Adama Mickiewicza pt. "Pan Tadeusz"

OPIS:
"Pan Tadeusz" opowiada o nadziejach na pokonanie rosyjskiego zaborcy i odzyskanie własnego państwa, jakie na krótko rozbudził w Polakach cesarz Francuzów, Napoleon Bonaparte. Bohaterem tytułowym jest "młody panek" z rodu Sopliców, zakochany w młodziutkiej Zosi, wnuczce Stolnika z rodu Horeszków, a uwodzony przez starszą od nich obojga Telimenę. Kluczową postacią filmu "Pan Tadeusz" w reżyserii Andrzeja Wajdy, nakręconego według Mickiewiczowskiego poematu jest jednak Jacek Soplica - zabójca Stolnika, a następnie pokutnik i tajny emisariusz, który ukrywając się nawet przed własnym synem i bratem, jako Ksiądz Robak przygotowuje w Soplicowie na Litwie zbrojne powstanie przeciw rosyjskiemu zaborcy. (Litwa, złączona od 1569 r. unią realną z Polską i odtąd dzieląca jej losy, po rozbiorach Polski została włączona do Rosji). Przygotowania te zostają w dużej mierze pokrzyżowane przez Klucznika Gerwazego, dawnego sługę Stolnika i świadka jego śmierci, który chcąc tę śmierć pomścić kieruje energię wywoloną w miejscowej szlachcie przeciw Soplicom. Zainspirowany przezeń "ostatni zajazd na Litwie" przyspiesza wybuch antyrosyjskiej rebelii. Jej uczestnicy odnoszą wprawdzie chwilowe zwycięstwo nad wrogiem, ale schronienia przed zemstą cara muszą szukać za granicą, gdzie pozostaną zapewne do końca swoich dni...

Aby móc zobaczyć treść musisz się zalogować. Nie masz konta? Zarejestruj się już teraz!
Źródło: allforfree.net.pl/viewtopic.php?t=565


Temat: Pan Tadeusz (1999)
Pan Tadeusz (1999)
  Pan Tadeusz (1999)
Film polski
Format: AVI

http://i50.photobucket.com/albums/f3...PanTadeusz.jpg

Produkcja: Francja, Polska / Gatunek: Dramat, Historyczny, Kostiumowy, Melodramat
Data premiery: 1999-10-22 (Polska), 1999-10-22 (Swiat)
Rezyseria Andrzej Wajda / Scenariusz Jan Nowina-Przybylski, Piotr Weresniak
Zdjecia Pawel Edelman / Muzyka Grzegorz Turnau, Wojciech Kilar
Na podstawie epopei narodowej Adama Mickiewicza pt. "Pan Tadeusz"
Czas trwania: 120 minut

Obsada:
Boguslaw Linda: Ksiadz Robak
Marek Kondrat: Hrabia
Grazyna Szapolowska: Telimena
Daniel Olbrychski: Gerwazy
Andrzej Seweryn: Sedzia
Alicja Bachleda-Curus: Zosia
Michal ????ebrowski: Tadeusz Soplica
Jerzy Trela: Podkomorzy
Wladyslaw Kowalski: Jankiel
Marek Perepeczko: Maciej Chrzciciel
Jerzy Gralek: Wojski
Cezary Kosinski: Bartek Brzytewka
Piotr Cyrwus: Konewka
Krzysztof Globisz: Major Plut
Krzysztof Kolberger: Adam Mickiewicz

Opis:
"Pan Tadeusz" opowiada o nadziejach na pokonanie rosyjskiego zaborcy i odzyskanie wlasnego panstwa, jakie na krotko rozbudzil w Polakach cesarz Francuzow, Napoleon Bonaparte. Bohaterem tytulowym jest "mlody panek" z rodu Soplicow, zakochany w mlodziutkiej Zosi, wnuczce Stolnika z rodu Horeszkow, a uwodzony przez starsza od nich obojga Telimene. Kluczowa postacia filmu "Pan Tadeusz" w rezyserii Andrzeja Wajdy, nakreconego wedlug Mickiewiczowskiego poematu jest jednak Jacek Soplica - zabojca Stolnika, a nastepnie pokutnik i tajny emisariusz, ktory ukrywajac sie nawet przed wlasnym synem i bratem, jako Ksiadz Robak przygotowuje w Soplicowie na Litwie zbrojne powstanie przeciw rosyjskiemu zaborcy. (Litwa, zlaczona od 1569 r. unia realna z Polska i odtad dzielaca jej losy, po rozbiorach Polski zostala wlaczona do Rosji). Przygotowania te zostaja w duzej mierze pokrzyzowane przez Klucznika Gerwazego, dawnego sluge Stolnika i swiadka jego smierci, ktory chcac te smierc pomscic kieruje energie wywolona w miejscowej szlachcie przeciw Soplicom. Zainspirowany przezen "ostatni zajazd na Litwie" przyspiesza wybuch antyrosyjskiej rebelii. Jej uczestnicy odnosza wprawdzie chwilowe zwyciestwo nad wrogiem, ale schronienia przed zemsta cara musza szukac za granica, gdzie pozostana zapewne do konca swoich dni...

Kod: linki niżej
Źródło: endow.pl/showthread.php?t=16224


Temat: Sprzedam dom całoroczny w Cichowie nad jeziorem - spokojna i malownicza miejscowość
Sprzedam dom całoroczny w Cichowie – malowniczej miejscowości nad jeziorem Cichowskim (woj. wielkopolskie, powiat Kościan). Dobry dojazd do Poznania, Leszna i Kościana.

Nowy dom wolnostojący w Cichowie - parterowy z poddaszem użytkowym (dom wybudowany w 2009 r.)
Powierzchnia użytkowa 100 m2, działka 576 m2.

UKŁAD POMIESZCZEŃ:
- do wnętrza domu prowadzi mały wiatrołap,
- na parterze domu znajduje się salon z kominkiem i wyjściem na taras,
- na parterze jest również otwarta kuchnia,
- 2 sypialnie,
- 2 łazienki - w jednej łazience zamontowana jest kabina prysznicowa, a w drugiej SAUNA,
- kotłownia,
- 2 tarasy - w tym jeden taras jest zadaszony (wyjście na tarasy z salonu).
Na poddaszu są 2 pokoje: mały i trochę większy.
Z małego pokoju można zrobić łazienkę (są przygotowane instalacje).

Dom jest ocieplony styropianem 10 cm, zrobiona jest również elewacja zewnętrzna. Okna PCW. Ogrzewanie – olej opałowy(kocioł dwufunkcyjny). Dodatkowym źródłem ciepła w salonie jest kominek (bez rozprowadzenia ciepła na pozostałe pomieszczenia). Dach kopertowy pokryty jest dachówką ceramiczną. Na dachu zamontowana jest antena TV oraz satelitarna. Ściany w domu zostały pomalowane na biało, przygotowane do wystroju przez nowych właścicieli.
Działka pięknie zagospodarowana, dużo zieleni, wokół domu położona jest kostka.

Media w domu:
prąd, siła na kuchenę elektryczną, woda, ogrzewanie olejowe (nowy kocioł dwufunkcyjny Ulrich), dodatkowe ogrzewanie salonu - kominkiem, szambo.

Dodatkowym atutem sprzedawanego domu jest domek letniskowy ustawiony na terenie posesji.
Domek letniskowy o powierzchni ok. 30 m2 składa się z sypialni, aneksu kuchennego, łazienki z prysznicem, umywalką i WC. W domku są wszystkie media potrzebne do wygodnego wypoczywania. W domku jest klimatyzacja! Domek jest po gruntowym remoncie, wyposażony został w nowe meble i urządzenia AGD.
Domek letniskowy jest częścią oferty - sprzedawany jest razem z całą posesją.

Posesja jest ogrodzona metalowym płotem. Dookoła posadzony jest żywopłot.
Dom oddalony jest od jeziora ok. 500 m. W pobliżu znajduje się sklep spożywczy.

Cena sprzedaży do negocjacji!
MOŻLIWOŚĆ ZAMIANY NA MIESZKANIE W LESZNIE LUB POZNANIU.
Zapraszam do oglądania.
Tel. kontaktowy 606 767 549.

Kilka słów o regionie:
Cichowo jest niewielką miejscowością turystyczną położoną nad Jeziorem Cichowskim. Jezioro Cichowskie może pochwalić się I klasą czystości wody. Zadbana plaża, ładna okolica, lasy i łąki zachęcają do spacerów. W sezonie letnim odbywa się tu wiele imprez kulturalnych i sportowych oraz zabaw tanecznych. Wiosną i jesienią można cieszyć się wyjątkową ciszą i spokojem wsi wielkopolskiej.
Atrakcją turystyczną oprócz czystych wód jeziora jest Folwark Soplicowo - namiastka dawnej litewskiej wsi. Po zakończeniu zdjęć do filmu Pan Tadeusz w reżyserii Andrzeja Wajdy, w 1999 r. dekoracje z planu w Józefowie pod Warszawą trafiły właśnie do Cichowa, gdzie ponownie zostały złożone i przystosowane do zwiedzania. Folwark Soplicowo to drewniane budynki stajni, stodoły, lamusa, spichrza i kurnika, Zosiny ogródek i stary sad, porykujące krowy, szczypiące trawę koniki, dostojnie przechadzający się bocian i gdaczące kury.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=160840