cappuccino

Temat: Sklepy - Pasmanterie
Dot.: Pasmanterie
  z małego rajdu po centrum warszawy wynikło co następuje:
(od północy idąc)
- Hala Mirowska - kiepściunio (chociaż też zależy jak dla kogo), ale może po zasłyszanych opiniach spodziewałam się niesłusznie cudów wianków. spory regał z włóczkami, ale jeden. głównie tradycyjne - jakieś puchatki, chmurki, moherki, kalinki, trochę falek... do tego kącik krawiecko-hafciarski, ale tam nie robiłam dokładniejszego zwiadu.
- Świętokrzyska - póki co, mój faworyt. zarówno Pan Sprzedawca (pozdrawiam ;) ), jak i asortyment: taki, że klękajcie narody. aczkolwiek w cenach nieraz dwukrotna przebitka (w stosunku do cen internetowych, ale między realem a siecią zawsze jest różnica). lokalizacja robi swoje. niemniej polecam, polecam, chociaż niektórym pewnie nie trzeba, znają i lubieją ;)
- Sezam - tablica informacyjna twierdzi, że pasmanteria znajduje się na 1. piętrze, ale tam ani widu, ani słychu, chociaż napis teoretycznie jest. praktycznie, piętro wyżej jest stoisko naprawy maszyn (czy jakoś tak) i mają też trochę drutów. trochę. no i krawieckie sprawy.
- Widok - póki co, 3cie miejsce w mym skromnym rankingu, bardzo porządny wybór wszystkiego, co mnie zdziwiło - sporo bawełny. druty szydełka akcesoria, jakie się chce, chyba że chce się to, czego już nie produkują (tak jak liczników rzędów). dużo włóczek z YarnArtu (tureckie), w tym świetne melanże. duży wybór Zorzy. mnóstwo muliny i jeszcze więcej guzików ;)
- Soho - zaszczytne miejsce drugie na podium. dużo, dużo włóczek, niemal jak na świętokrzyskiej (no dobrze, połowa tego), ale mnóstwo przydatnych. największy wybór chyba Oliwii. ale pozostałe też powinny zaspokoić najróżniejsze gusty i potrzeby. druty itp. w ilości bardzo przyzwoitej. w drugiej sali koraliki, taśmy... - krawiectwo. ilość guzików konkurująca z tą na Widoku ;)


na razie eto wsio, ale mam jeszcze 5 stron adresów warszawskich pasmanterii do sprawdzenia. ale to chyba na wiosnę, na rowerze łatwiej zwiedzać ;)
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=433437