cappuccino

Temat: Lukas Podolski
Coś z serii ciekawostek Poldi tłumaczy Bildowi zdania z niemieckiego na język polski

http://www.bild.t-online....r/em-polen.html
Źródło: bayern.tdcg.pl/viewtopic.php?t=317Temat: Lukas Podolski

Coś z serii ciekawostek Poldi tłumaczy Bildowi zdania z niemieckiego na język polski

http://www.bild.t-online....r/em-polen.html
przegapiłem to - dobre, tym samym Poldi zrobił więcej dla ocieplenia stosunków polsko-niemieckich niż cała polityka zagraniczna IV RP
Źródło: bayern.tdcg.pl/viewtopic.php?t=317


Temat: Dobry angielsko-polski tłumacz
Niestety znalezienie dobrego tłumacza obcojęzycznego jest nie lada wyzwaniem, nawet jeśli chodzi o komercyjne rozwiązania. Z bezpłatnych tłumaczy angielsko-polskich (i polsko-angielskich) mogę polecić:
lTłumacz Google - chyba najlepszy bezpłatny tłumacz online. Obsługuje wiele języków (w tym angielski i polski), oferuje tłumaczenie pojedynczych słów, zdań a także dokumentów i stron internetowych.l lLingoes Translator - darmowy, prosty w użyciu tłumacz wielojęzykowy. Umożliwia tłumaczenie pojedynczych słów, zdań, zaznaczonego tekstu oraz stron internetowych. Program obsługuje ponad 80 języków w tym angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, portugalski, rosyjski, grecki, szwedzki, turecki, chiński, japoński, koreański, polski, arabski, hebrajski, wietnamski, tajski i wiele innych.l lAPIS tłumacz - bardzo prosty tłumacz angielsko-polski i polsko-angielski. Słownik posiada w swojej bazie ponad 70 000 słów, z każdym dniem baza jest aktualizowana. Każdy użytkownik może dodać swoje tłumaczenie. Działa w systemowym tray'u.l
Źródło: programs.pl/forum/showthread.php?t=483


Temat: [RS] Bend
[RS] Bend
  http://img1.gildia.pl/_n_/komiks/kom...kladka-200.jpg

Scenariusz: Mawil
Rysunek: Mawil

Bend to autobiograficzna historia o nastoletnich latach autora. Jej akcja koncentruje się wokół szkolnego zespołu, w którym Mawil grał na basie. Próby w najprzedziwniejszych miejscach, nieoczekiwane rotacje w składzie, pierwsze koncerty, sukcesy i niepowodzenia, a przede wszystkim relacje między członkami grupy - to wszystko pokazuje Mawil z wielkim dystansem i poczuciem humoru.

Mawil to jeden z najpopularniejszych w Niemczech rysowników. Jest także znany i ceniony poza granicami ojczystego kraju. Jego komiksy ukazują się m.in. w USA (prestiżowe wydawnictwo Top Shelf opublikowało tam Beach Safari), Francji, Hiszpanii. A teraz także w Polsce. Co ciekawe, Bend jest pierwszym na świecie tłumaczeniem komiksu Die Band, który do tej pory miał tylko niemiecką edycję.

Niemiecka prasa pisała o Bend:

"Jeden z najpiekniejszych niemieckich komiksów w ogóle"- Spiegel Online
"Swietne dialogi, wzruszająca autoironia, dynamiczna kreska"- Spex
"Zabawny dokument niespelnionej pasji" - Tagesspiegel
"Woody Allen niemieckiej sceny komiksowej" - LeipzigerBlitz

Do polskiego wydania po kilka zdań o graniu w zespołach, początkach swoich karier i komiksie napisali znani polscy muzycy: Olaf Deriglasoff (Dzieci Kapitana Klossa, Apteka, Homo Twist, Kazik Na Żywo, Olaf Deriglasoff), Macio Moretti a. k. a. Mitch (Starzy Singers, Mitch&Mitch), Krzysiek Ostrowski (Cool Kids of Death).

Premiera Bend odbędzie się na MFK 2006 w Łodzi.
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Rok wydania polskiego: 10/2006
Tytuł oryginalny: Die Band
Wydawca oryginalny: Reprodukt
Rok wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 72

Bend.POLiSH.Comic.eBook:

Kod: http://rapidshare.com/files/93381889/Bend.POLiSH.Comic.eBook.cbr.html
Źródło: peb.pl/showthread.php?t=252586